110 pomorskich gmin zadeklarowało udział w programie Czyste Powietrze

Dziennikarz , 21 kwietnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 21.04.2021 08:55

110 pomorskich gmin chce się włączyć w realizację programu Czyste Powietrze. Jak poinformował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – to wynik pakietu korzyści przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

W jego ramach gminy otrzymają do 30 tys zł na uruchomienie punktu konsultacyjno-informacyjnego. Wyższa będzie także refundacja kosztów za złożone wnioski – to 50 oraz 150 zł w zależności od poziomu dofinansowania. Jeśli mieszkaniec złoży wniosek online na portalu gov.pl, do gminy trafi 75 zł – pod warunkiem, że wyda zaświadczenie o dochodach, niezbędne przy wniosku z podwyższonym poziomem dofinansowania. Gminy, w których złożonych zostanie najwięcej wniosków, mogą liczyć na specjalne premie. Z zaangażowania gmin w program Czyste Powietrze skorzystają ich mieszkańcy, którzy na miejscu będą mogli złożyć wnioski o dofinansowanie wymiany źródła ciepła czy termomodernizacji budynku.

Lista samorządów, które już podpisały odpowiednie porozumienie i oferują pomoc jest dostępna na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist