Bon turystyczny nie tylko na wakacje – przypomina ZUS

Dziennikarz , 24 września 2021

Jeśli nie zdążyłeś skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego podczas wakacji to nie szkodzi – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Można nim płacić do końca marca przyszłego roku, ale sam nocleg czy impreza może się odbyć nawet po tej dacie.

Przypomnę, że bon o wartości 500 zł przysługuje na każde dziecko z przyznanym prawem do świadczenia wychowawczego lub dodatku wychowawczego „Rodzina 500+” oraz dodatkowy bon w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Bonem można płacić za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne na terenie Polski. Można go też wykorzystać by opłacić jednodniową wycieczkę wraz z atrakcjami w ramach danej oferty. Organizatorzy mogą dowolnie kompletować pakiety włączając w nie m.in. usługi przewodnickie, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz inne aktywności turystyczne oraz sportowe. Bonem można płacić podmiotom zarejestrowanym na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest ich teraz blisko 27 tysięcy. Obsługa bonów turystycznych odbywa się wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bon aktywujemy w dowolnym momencie, a płatności realizowane są poprzez SMS. Chcąc zapłacić za usługę trzeba pokazać w podmiocie turystycznym numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

Do tej pory mieszkańcy Pomorza wykorzystali bony turystyczne o wartości blisko 113 mln zł. Aktywowali natomiast 191 tys bonów za 174 mln zł, czyli blisko 70% dla nich przygotowanych. 


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist