Stypendia marszałka dla twórców kultury z Kaszub i Pomorza

Dziennikarz , 28 lutego 2024

fot. PSWP

800 tys. zł na 109 stypendiów. Zarząd Województwa Pomorskiego rozstrzygnął konkurs dla osób zajmujących się twórczością artystyczną

Była to jego dwudziesta czwarta edycja, a odzew był ogromny. Do Departamentu Kultury wpłynęły wnioski od 337 osób na 345 projektów. Łączna kwota, o którą wnioskowali artyści, niemal czterokrotnie przekroczyła pulę wydzieloną z budżetu samorządu naszego województwa. Ostatecznie przyznano 109 stypendiów, średnia kwota wyniosła 7 tys. 340 zł. Wśród nagrodzonych dominują projekty związane z muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, fotografią i filmem. Kolejne pozycje zajęły taniec, teatr, kultura regionalna i edukacja kulturowa. Na liście są takie projekty jak: zbiór wspomnień o Józefie Chełmowskim, poemat satyryczny w języku kaszubskim, płyta z muzyką gdańskich kompozytorów na akordeon solo czy malarstwo ścienne dla szpitala w Wejherowie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: