Historyczny sukces polskich żeglarzy w mistrzostwach Europy w klasie 29er

Dziennikarz , 9 lipca 2024

Klëka Radia Kaszëbë 9.07.2024, 07:55

Na zawodach podczas Gdynia Sailing Days wywalczyli cztery złote oraz brązowy medal, zajęli także dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej. – Jeszcze nigdy nie udało się tak zdominować tych mistrzostw – mówi trener klasy 29er Ewa Romaniuk. Jak ocenia, to wynik pracy zespołowej podczas przygotowań. Na regatach w Gdyni rozegrano 15 z zaplanowanych 18. wyścigów. Warunki były zmienne i wymagające. Najlepsi w mikście okazali się: Ewa Lewandowska z AZS AWFiS Gdańsk i Krzysztof Królik z ChKŻ Chojnice.

Złoto wywalczyły też wśród kobiet: Alicja Tutkowska Yacht Klubu Polskiego Gdynia i Alicja Dampc ChKŻ Chojnice. Natomiast Bartosz Żmudziński i August Sobczak z chojnickiego klubu triumfowali w dwóch kategoriach – w gronie mężczyzn oraz w U-17. Ponadto Aniela Frąckowiak i Igor Piechota zajęli trzecią lokatę w mikście w kategorii U-17.