Arka Gdynia przegrała i nie zagra w Ekstraklasie

Dziennikarz , 3 czerwca 2024

Klëka Radia Kaszëbë 3.06.2024, 6:55

Arka Gdynia miała apetyt na Ekstraklasę, ale musi obyć się smakiem. W drugim meczu barażowym o awans przegrała u siebie z Motorem Lublin 1:2

Żółto-niebiescy długo prowadzili po bramce zdobytej w 13. minucie. Awans stracili w końcówce meczu. Po celnym strzale z rzutu wolnego w 87. minucie lublinianie poszli za ciosem i siedem minut później wbili zwycięskiego gola. – Ten mecz jest podsumowaniem złej końcówki sezonu – mówi trener Arki Gdynia Wojciech Łobodziński. Jak ocenia szkoleniowiec – na wyniku zaważyły indywidualne błędy zawodników.

Duże znaczenie miały też kontuzje kluczowych graczy i krótka ławka rezerwowych. Porażka Arki to zysk Motoru Lublin, który wrócił do Ekstraklasy po 32. latach. Przypomnę, że wcześniej bezpośredni awans wywalczyła Lechia Gdańsk, zajmując pierwsze miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.