Bezpłatny program kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej

Dziennikarz , 22 listopada 2019

Klëka Radia Kaszëbë 22.11.2019 10:55

Dziesięć placówek w województwie pomorskim przeprowadzi pierwszy, bezpłatny program kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej. Uruchomiła go spółka COPERNICUS Podmiot Leczniczy dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Z indywidualnie dopasowanej pomocy skorzysta w sumie 9,5 tysiąca aktywnych zawodowo mieszkańców województwa pomorskiego. W tym 1800 po incydencie kardiologicznym – czyli np. po zawale serca.

– Wystarczy wybrać ośrodek najbliżej miejsca zamieszkania i zgłosić się do programu – mówiła w audycji Dzień Dobry Kaszuby Aleksandra Kacprzak ze spółki Copernicus.

Jeśli nie mamy aktualnych wyników zostaniemy skierowani na bezpłatne badania. Następnie wyznaczony kardiolog zdecyduje o kwalifikacji do programu. Udział trwa 6 miesięcy i jest bezpłatny.

Kampania będzie prowadzona do 2022 roku. Ośrodki realizujące program rozsiane są na terenie całego województwa – od Kosakowa przez Gdynię i Gdańsk po Szymbark, Lębork i Słupsk. Numery kontaktowe do opiekunów pacjenta opublikowano na stronie internetowej spółki Copernicus.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: