Blisko pół tysiąca zawodników wzięło udział w regatach w Krynicy Morskiej otwierających sezon żeglarski

Dziennikarz , 23 maja 2023

fot. Polski Związek Żeglarski
Klëka Radia Kaszëbë23.05.2023, 08:55

Najpierw żeglarski narybek. Blisko pół tysiąca zawodników rywalizowało w Krynicy Morskiej na regatach otwierających sezon.

Pierwsza część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego to szansa dla młodzieży do ścigania się w dużej flocie. Najbardziej zacięta rywalizacja była w windsurfingowej klasie iQFoil mężczyzn do lat 19. Po wyścigach praktycznie deska w deskę Igor Lewiński z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego zwyciężył nad Maciejem Pietrzakiem z Sopockiego Klubu Żeglarskiego  Bez zaskoczeń było natomiast w klasie 29er. Wygrały Ewa Lewandowska i Julia Żmudzińska z AZS AWFiS Gdańsk wyprzedzając męską załogę August Sobczak i Krzysztof Królik z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. – To były dobre regaty – ocenia Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego – a Krynica Morska jak zwykle okazała się gościnna.

Druga część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego odbędzie się w dniach 26-28 maja, również w Krynicy Morskiej. Tym razem na starcie staną żeglarze głównie w klasach olimpijskich.

fot. Polski Związek Żeglarski
fot. Polski Związek Żeglarski

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: