Nowy Dwór: Akcja „Sezam” – kup skarby z odzysku i pomóż innym


April 17, 2026 - 68 views

Otwieramy “Sezam” po raz drugi - ogłasza Zakład Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze koło Chojnic. Akcja odbędzie się jutro, a chodzi o sprzedaż skarbów z odzysku na charytatywny cel

SŁUCHAJ INFORMACJI: KLËKA, 17.04.2026

W „Sezamie” wyrzucone przedmioty otrzymują drugie życie dzięki naprawom i czyszczeniu. Nie mają ustalonej ceny. „By “ustrzelić” okazję trzeba przekazać darowiznę w postaci przelewu bankowego na rzecz organizacji pożytku publicznego" - wyjaśnia prezes Marek Jankowski.

„Przygotowane w sumie te wszystkie odpady albo takie też artykuły, które nadają się do ponownego użycia. są wyczyszone, sprawdzone, naprawione i to są lampy, jest porcelana, to są meble i to można za przysławione parę złotych kupić na podstawie dobrowolnej wpłaty na jedno z kilku stowarzyszeń, taki charytatywny między innymi to jest hospicjum aniołowo, to jest przytulisko dla zwierząt po wpłacie, każdy ma prawo jakby zabrać, to nie jest to licytacja".

W pierwszej odsłonie “Sezamu” w połowie grudnia przekazano nabywcom ponad 1 tys. 700 odnowionych przedmiotów za łączną kwotę ponad 9. tys. zł. Druga edycja odbędzie się 18. kwietnia od 9.00 do 13.00 na terenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Nowym Dworze.  

Autorzy: P. Szyca / zdj. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze