Brak chętnych na przygotowanie i wdrożenie zintegrowanego biletu Fala

Dziennikarz , 18 grudnia 2019

Pomorska Kolej Metropolitalna (PKM). Stacja Gdańsk Port Lotniczy

Opóźni się wprowadzenie zintegrowanego biletu Fala. Przetarg na jego wykonawcę został unieważniony, bo w przewidzianym terminie nie wpłynęły żadne oferty. Kolejny ma być ogłoszony 20 grudnia.

Chodzi o przygotowanie i wdrożenie systemu, który umożliwi pasażerom podróżowanie na jednym elektronicznym bilecie po całym województwie. Wykorzystanie nowych technologii pozwoli na zautomatyzowanie działań związanych z rozliczaniem podróży od strony pasażera, organizatora transportu i przewoźnika.

W systemie znajdą się m.in. konta pasażerów, informacje o cenach biletów, trasach przejazdów autobusów, tramwajów, trolejbusów i pociągów oraz rozkładach jazdy. Wykonawca poza przygotowaniem informatycznej części odpowiedzialny będzie za montaż blisko pół tysiąca kasowników na przystankach kolejowych, blisko 5-u tysięcy urządzeń w pojazdach, przygotowanie 300 tys. specjalnych kart i wyposażenie ok. 30 punktów obsługi klienta.

Oferty na przygotowanie i wdrożenie pomorskiej Fali wpłynęły już po terminie wskazanym w przetargu ograniczonym. Spółka InnoBaltica poinformowała, że 20 grudnia ogłosi przetarg otwarty. Bez zmian będzie przedmiot zamówienia, natomiast zmodyfikowane zostaną niektóre zapisy formalne.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: