Karolina Rydzewska – od dwóch lat dajemy szanse bezrobotnym

Dziennikarz , 6 marca 2019

Nowa siedziba, nowe możliwości – Centrum Integracji Społecznej w Rumi planuje nowe inicjatywy. Obchodząca swoje drugie urodziny instytucja, której celem jest pomoc w powrocie na rynek pracy długotrwale bezrobotnym mieści się przy ulicy Starowiejskiej 46.

O dotychczasowej działalności i planach Centrum mówiła na naszej antenie Karolina Rydzewska – koordynator reintegracji zawodowej i społecznej w CIS oraz przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Rumi. Wychodzenie z bezrobocia to długi proces, ale widzimy już efekty naszych starań.

Centrum Integracji Społecznej jest świeżo po przeprowadzce. W nowej siedzibie będzie mnóstwo możliwości aktywizacji. Gotowy jest już wyposażony warsztat remontowo-budowlany, w planach powstanie kolejnych pracowni. Pomoc w Centrum Integracji kierowana jest także do kobiet, które często mają mniejsze poczucie własnej wartości i determinację do zmiany – mówi Karolina Rydzewska.
Centrum Integracji Społecznej jest otwarte w dni powszednie do 15:30

Dobri Dzéń Kaszëbë, 06.03.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: