Coraz więcej filmów z wykroczeniami w policyjnej skrzynce mailowej Stop agresji drogowej

Dziennikarz , 31 października 2019

Ponad 850 nagrań z wykroczeniami kierowców otrzymała już w tym roku pomorska policja. Kompilację kilku z nich opublikowano na stronie wojewódzkiej komendy.

To nagrania z kamer, które coraz więcej kierowców montuje w swoich autach. Wysyłane na mailowy adres od kilku lat przyczyniają się do walki z agresją drogową i do ścigania sprawców rażących wykroczeń. Materiały z informacją o miejscu popełnienia wykroczenia, datą oraz danymi osoby zgłaszającej są wystarczające do ukarania kierowcy. Trafiają do właściwej miejscowo jednostki Policji.

Najczęściej są to sprawy dotyczące niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania oraz wykroczenia wobec pieszych. W przypadku rażących wykroczeń policjanci nie nakładają mandatu karnego, lecz kierują wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Adres skrzynki, na które można wysyłać nagrania, to stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: