Dar Młodzieży wraca na 105. rocznicę odzyskania niepodległości

Dziennikarz , 10 listopada 2023

Klëka Radia Kaszëbë 10.11.2023,6:55

Bieg z udziałem kilku tysięcy osób, bezpłatne wejścia do muzeów i powitanie Daru Młodzieży. Między innymi tak będą świętować w Gdyni 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

W sobotę będzie można bezpłatnie zwiedzić Muzeum Miasta Gdyni. – Będziemy też rozdawać sadzonki grabów – zapowiada Michał Miegoń. Bezpłatny wstęp na wystawę stałą przewidziało też Muzeum Marynarki Wojennej i Muzeum Emigracji. Świętowanie rozpocznie się w sobotę na sportowo Biegiem Niepodległości. W południe ulicą Świętojańską na skwer Kościuszki przejdzie parada. Po niej będzie można przywitać Dar Młodzieży. – Wraca ze szkoleniowego rejsu rozpoczętego w maju – mówi kapitan żeglugi wielkiej Dariusz Jellonnek z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

W związku z Biegiem Niepodległości w Gdyni będą utrudnienia w ruchu w godzinach 6.00 – 15.00. Impreza rozpocznie się w jutro o 9.00. Uczestnicy zrobią pętlę spod Polsat Plus Areny Gdynia przez centrum miasta do Narodowego Stadionu Rugby.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: