DLA RYBAKÓW | 08.07

Dziennikarz , 8 lipca 2019

MORSKA PROGNOZA POGODY NA BAŁTYK POŁUDNIOWY I POŁUDNIOWO-WSCHODNI
Ważna od godz. 13:00 dnia 08.07.2019 do godz. 01:00 dnia 09.07.2019 

SYTUACJA BARYCZNA Z GODZINY 09:00 UTC:
Bałtyk znajduje się na skraju niżu znad zachodniej Rosji. 

OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM NA BAŁTYK POŁUDNIOWY I POŁUDNIOWO-WSCHODNI, ZATOKĘ POMORSKĄ I WYBRZEŻE ŚRODKOWE

BAŁTYK POŁUDNIOWY:
Wiatr północno-zachodni do zachodniego 5 do 6, w dzień miejscami w porywach 7 w skali B. Stan morza 3 do 4. Temperatura powietrza około 15°C. Widzialność dobra do umiarkowanej. Miejscami przelotny deszcz. 

BAŁTYK POŁUDNIOWO-WSCHODNI:
Wiatr zachodni do północno-zachodniego 4 do 6, w dzień na wschodzie w porywach 7 w skali B, w czasie burzy porywisty. Stan morza 3 do 4. Temperatura powietrza około 15°C. Widzialność dobra do umiarkowanej. Miejscami przelotny deszcz. W nocy możliwe burze. 

POLSKA STREFA BRZEGOWA

Zatoka Pomorska:

Wiatr północno-zachodni do zachodniego 4 do 6, w dzień w porywach 7 w skali B. Stan morza 3 do 4. Widzialność dobra do umiarkowanej. Miejscami przelotny deszcz. 

Wybrzeże środkowe:

Wiatr zachodni do północno-zachodniego 4 do 5, w porywach 6, w dzień okresami w porywach 7 w skali B. Stan morza 3 do 4. Widzialność dobra do umiarkowanej. Miejscami przelotny deszcz. 

Zatoka Gdańska:

Wiatr zachodni do północno-zachodniego 4 do 5, okresami w porywach 6 w skali B, w czasie burzy porywisty. Stan morza 2 do 3. Widzialność dobra do umiarkowanej. Miejscami przelotny deszcz. W nocy możliwe burze. 

PROGNOZA ORIENTACYJNA NA NASTĘPNE 12 GODZIN:
BAŁTYK POŁUDNIOWY: Wiatr północno-zachodni 4 do 6, w dzień w porywach 7, pod koniec okresu na wschodzie przechodzący na zmienny i słabnący na 3 do 4 w skali B. 
BAŁTYK POŁUDNIOWO-WSCHODNI: Wiatr północno-zachodni 4 do 6, w dzień w porywach 7 do 8, pod koniec okresu na zachodzie przechodzący na zmienny i słabnący na 3 do 4 w skali B. 

Opracował dyżurny synoptyk: Małgorzata Bachmatiuk 
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Szczecinie 
godz. 10:06 UTC dnia 08.07.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: