Do Lwowa wysłano drugą transzę sprzętu medycznego

Dziennikarz , 15 kwietnia 2022

foto: Urząd Miasta Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë 15.04.2022, 08:55

Z Gdyni wysłano drugą transzę sprzętu medycznego, zakupionego dla szpitala we Lwowie przez samorządy Trójmiasta i województwa.

To kolejny etap ich współpracy z ukraińskim miastem, które boryka się nie tylko z organizacją wsparcia dla rzeszy uchodźców, ale też rannymi trafiającymi tam z frontu. – Odpowiadamy na konkretne potrzeby – przypomniał pomorski marszałek Mieczysław Struk. Podobnie jak w pierwszej transzy, także w tej są głównie urządzenia niezbędne przy leczeniu ran szarpanych czy urwanych kończyn. W imieniu samorządów kupiła je spółka Szpitale Pomorskie. – Mamy doświadczenie w takich zakupach – mówiła jej prezes Jolanta Sobierańska-Grenda.

Na sprzęt medyczny dla Lwowa Gdynia, Gdańsk i Sopot oraz samorząd województwa przeznaczyły łącznie 1 milion złotych. Do  Ukrainy jeżdżą tiry z darami. Przekazano też cztery miejskie autobusy oraz ambulans.

foto: Urząd Miasta Gdyni

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: