Dwie eko-kampanie społeczne rozpoczął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Dziennikarz , 27 lipca 2023

fot. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku
Klëka Radia Kaszëbë, 27.07.2023, 07:55

Do przesiadania się na rowery i zabierania śmieci ze sobą namawia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W ramach kampanii z cyklu EkoTurysta zwraca uwagę na problem zaśmiecania plaż, jezior i lasów. – Po raz trzeci uczulamy, że miejsca te powinny być czyste „przed” i „po” naszej wizycie – mówi rzecznik gdańskiego WFOŚ-u Urszula Pakulska. Śmieci na plażach czy w lesie to nie tylko kwestia estetyki, ale często też zagrożenie dla środowiska. Dbać o nie można nie tylko sprzątając, ale też przesiadając się na zeroemisyjny środek transportu – czyli rower. Zachęca do tego, w dość przewrotny sposób, spot kampanii EkoTransport.

“Nie wykręcaj się, przesiądź się na rower” – zachęcają autorzy kampanii. Mają nadzieję, że spot będzie się cieszył w internecie taką popularnością, jak film o Januszu, który “nie robił obciachu” i nie śmiecił.

fot. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: