Dzieje najstarszych mieszkańców Kaszub zostaną nagrane, spisane i wydane

Dziennikarz , 18 czerwca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 18.06.2020 11:55

Wejherowskie muzeum stworzy archiwum, które zgromadzi autobiograficzne relacje najstarszego pokolenia Kaszubów. Nagrane wspomnienia będą zdeponowane w Muzeum i tam dostępne dla zainteresowanych. Wybrane fragmenty relacji publikowane będą wraz z komentarzem historycznym na platformie internetowej.

Na początek zaplanowano nagranie 11 relacji. W opinii dyrektora Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej nagrania biograficzne w języku kaszubskim stanowią ogromną lukę w dokumentacji losów mieszkańców naszego regionu w 20-tym wieku. Jak mówi Tomasz Fopke – to ostatni moment, żeby spróbować zmierzyć się z tym problemem:

Na początek odbędą się warsztaty z metod nagrywania relacji, ich opracowywania, archiwizacji i udostępniania. Spotkanie skierowane będzie do osób nagrywających świadków historii w projekcie, ale też do przedstawicieli innych instytucji muzealnych na terenie Kaszub.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: