Hej kolęda, kolęda… | 18 XII

LCK Fregata [Lębork]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 18 grudnia 2022
Godzina: 12:00
Sprawdź dojazd : LCK Fregata
Adres: Lębork
Program

„Hej kolęda, kolęda” – spektakl teatralny we “Fregacie”

Lęborskie Centrum Kultury “Fregata” zaprasza na przedstawienie teatralne dla najmłodszych widzów. Spektakl pod tytułem “Hej kolęda, kolęda” w wykonaniu Teatru Władca Lalek odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia 2022, w sali Kina “Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Początek o godzinie 12:00. Bilety w cenie 15 złotych dostępne są w kasie kina oraz za pośrednictwem strony internetowej
www.lck-fregata.pl.

Opis:
„Hej kolęda, kolęda…” to spektakl teatralny przygotowany na okoliczność Świąt Bożego Narodzenia. Świąt, które znacznie częściej kojarzą nam się z Wielkim Kiermaszem Świątecznych Podarków, natomiast coraz rzadziej przypominają o Narodzinach Dzieciątka Jezus .
A przecież ów stan może ulec zmianie, dzięki umiejętnemu nawiązywaniu do tradycji, z których bodaj najpiękniejszym był zwyczaj kolędowania z „jasełkami”. Dzisiaj, po tym starym i niesłusznie zapomnianym obyczaju, ostało się zaledwie kilka oryginalnych tekstów dramatycznych i organizowany rokrocznie w Krakowie przegląd miniaturowych szopek.
Może zatem nastała najwyższa pora, aby przypomnieć najmłodszym pokoleniom ISTOTĘ owych ŚWIĄT! Z takim właśnie zamiarem przygotowaliśmy spektakl pt. „Hej kolęda, kolęda…”, w którym odwołując się do wielowiekowych tradycji inscenizacyjnych, równocześnie spróbowaliśmy je przełamać, by w ten sposób przybliżyć współczesnemu widzowi nieco już „archaiczne” widowisko.

Reżyseria:
Urszula Szydlik-Zielonka

Scenografia:
Przemysław Laskowski

Opracowanie muzyczne:
Przemysław Osiński

Udział biorą:
Urszula Szydlik-Zielonka
Maria Pardo
Przemysław Laskowski

 

Current track

Title

Artist