Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki

[Kościerzyna, Kartuzy, Wejherowo, Gdańsk, Gdynia]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 6 lutego 2022
Godzina: 09:00
Adres: Kościerzyna, Kartuzy, Wejherowo, Gdańsk, Gdynia
Program

 

Wystartowała rejestracja na 10 edycję ogólnopolskich warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w 90 miastach oraz online, a udział w nim jest całkowicie darmowy. Wystarczy tylko dokonać rejestracji na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Na Kaszubach akcja odbędzie się:

W Kościerzynie – 6 lutego 2022 r. przy ul. Rzemieślniczej 15. 

W Kartuzach – 12 lutego 2022 r. w Inkubatorze, przy ul. Mściwoja II 28A

W Wejherowie – 12 lutego 2022 r. przy ul. Sobieskiego 292A

W Gdyni –  6 i 12 lutego oraz  od 26 do 27 lutego ul. Świętojańska 34    

W Gdańsku – od 5 do 6 lutego r. al. Grunwaldzka 103 

W Gdańsku – 26 lutego r.  ul. Rogalińska 17   

W Gdańsku – 27 lutego r. ul. Lęborska 3b  

w Gdańsku i Gdyni online od 5 do 27 lutego 2022

Patronami Honorowymi wydarzenia są: NASK, ORE, miasta Gdańsk i Gynia a także Burmistrz Kościerzyny, Pan Michał Majewski. Lokalnymi patronami medialnymi wydarzenia są RADIO KASZËBË oraz portale koscierski.info i kartuzy.info.

„Koduj z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach oraz online w całej Polsce.

 

Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, to przede wszystkim rozwój twórczego oraz logicznego myślenia. Tworząc gry i aplikacje, dzieci muszą poszukiwać nowych rozwiązań, wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem, a co najważniejsze – mogą uczyć się zawodu przyszłości już od najmłodszych lat. Warsztaty „Koduj z Gigantami” jest właśnie okazją ku temu, aby zdobyć te kompetencje, stawiając pierwsze kroki w nauce programowania. Bezpłatna rejestracja już trwa na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Jak programować? Jak tworzyć kody? W jaki sposób zaprogramować maszynę szyfrującą? To tylko kilka z tematów przygotowanych dla uczestników, którzy będą poznawać środowiska oraz uczyć się programowania, łamiąc wraz z trenerami szyfry i rozwiązując zagadki.

Na zajęciach zostaną wykorzystane następujące środowiska i programy:

  • Scratch – podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania;
  • Minecraft Make Code – możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania;
  • App Inventor – pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;
  •  C# – jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania;

 

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. 

 

Akcji towarzyszy również specjalny rankingowy konkurs dla szkół, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in. specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej organizowane wraz z firmą Microsoft.

 

Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów – programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

 

Partnerem społecznym „Koduj z Gigantami” są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera dzieci i młodzież w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

 

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” – miejsce, które już od najmłodszych lat wprowadza uczniów w świat programowania nowych technologii. Giganci Programowania od 6 lat prowadzą kursy i warsztaty w całej Polsce, w tym na Pomorzu w Kościerzynie, Kartuzach, Starogardzie Gdańskim, Wejherowie, Tczewie, Pruszczu Gdańskim, Malborku oraz Trójmieście.

 

Rejestracja na wydarzenie odbywa się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

 

Current track

Title

Artist