Polska Filharmonia Bałtycka w marcu | 3-31 III

Polska Filharmonia Bałtycka [Gdańsk]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 31 marca 2023
Godzina: 19:00
Sprawdź dojazd : Polska Filharmonia Bałtycka
Adres: Gdańsk
Program

Zimowo-wiosenne marcowe wieczory warto spędzić w towarzystwie najpiękniejszych dźwięków płynących z Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Cykl wydarzeń otworzy koncert symfoniczny skrzypaczki Soyoung Yoon. Koreanka wystąpi w towarzystwie dyrygenta Michała Nesterowicza i orkiestry PFB w piątek, 3 marca o godzinie 19:00. Tydzień później na scenie Sali Koncertowej pojawi się flecista Łukasz Długosz. Kolejne piątki uświetnią nam koncerty: wiolonczelisty Andrzeja Bauera (17.03), najlepszych dyplomatów gdańskiej Akademii Muzycznej (24.03) oraz skrzypka Marcina Markowicza (31.03).

W marcu warto zwrócić uwagę na „Mistrzowskie recitale organowe”, w ramach których Gdańsk odwiedzi wirtuoz tego instrumentu, Wolfgang Zerer. Koncert odbędzie się w środę 15 marca o godzinie 19:00. Niespełna dwa tygodnie później, 28 marca, Polska Filharmonia Bałtycka wprowadzi swoich gości w świąteczny klimat. Tego dnia o 18:00 rozpocznie się 27. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Jego gośćmi będą: pochodząca z Litwy skrzypaczka Dalia Kuznecovaitė oraz pianista Tymoteusz Bies.

Filharmonia jak zawsze oczekuje wizyty najmłodszych słuchaczy. Z myślą o nich już 6 marca będą mieli okazję poznać dokładnie instrumenty – od afrykańskich bębnów do perkusyjnych syntezatorów. Na niedzielę 19 marca zaplanowano koncert familijny „Magiczna szafa muzyczna”, a w niej dużo magicznych ubiorów do muzyki bardzo różnej – trochę poważnej i oczywiście do bajeczek. W następną niedzielę o 10:00 i 11:30 wyjątkowa uczta muzyczna – warsztaty rodzinnego muzykowania nawiązujące do bajki o Czerwonym Kapturku. Niezmiennie w każdy wtorek o godzinie 13:30 dzieci i ich opiekunowie spotkają się z trenerką programu umuzykalniającego Pomelody Dorotą Pawlus, która poprzez wspólne muzykowanie, śpiewanie piosenek i grę na instrumentach wprowadza najmłodszych w świat dźwięków i melodii, tak by stały się one ich codziennymi towarzyszami.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń oraz zakupu biletów dostępne są w poniższym linku.

Current track

Title

Artist