Odważni Wygrywają | 1-30 XI

[Trójmiasto]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 7 listopada 2021
Godzina: 08:00
Adres: Trójmiasto
Program

Już niebawem rozpoczynamy 12. edycję Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ODWAŻNI WYGRYWAJĄ, dotyczącą profilaktyki raka jądra. Organizatorem i inicjatorem akcji jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei” (www.mostnadziei.pl ). Projekt jest finansowany z budżetu Gminy Miasta Gdynia, a Kampania objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

Listopad to Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem i właśnie w tym miesiącu, dzięki inicjatywie Fundacji, mieszkańcy Gdyni jak i Trójmiasta, będą mogli skorzystać z licznych, różnorodnych działań promujących profilaktykę nowotworową i zachowania prozdrowotne. 

Przypomnijmy, że dzięki regularnemu samobadaniu, możliwe jest wczesne wykrycie raka jądra, który we wczesnym stadium jest wyleczalny niemal w 100 %. Dlatego to właśnie profilaktyka w chorobach nowotworowych jest kluczowa, a skutecznym sposobem na propagowanie tej wiedzy jest Kampania Społeczna ODWAŻNI WYGRYWAJĄ, której działania są znane już w całym kraju.

Co roku, w wydarzeniach organizowanych w ramach listopadowej Kampanii, brało udział setki mieszkańców Trójmiasta, ale nasze działania widoczne są w całej Polsce. Również w tym roku odbędzie się szereg wydarzeń! 

Harmonogram odważnych wydarzeń listopadowych:

  • 7.XI  – morsowanie Gdynia 
  • 14.XI  – morsowanie Gdańsk
  • 16.XI – ćwiczenia z czterokrotnym Mistrzem Polski – rugbistami z ARKI GDYNIA na Międzynarodowym Stadionie Rugby
  • 21.XI  – morsowanie Sopot
  • 12-23.XI  – II Odważny Bieg (wirtualny)  – zapisy:
    elektronicznezapisy.pl/event/6498.html
  • 27.XI  – trening z komandosami KRS Formoza 
  • Odważne trójmiejskie restauracje, w których można będzie spróbować „odważnych” dań i napojów, a 10 proc. z ich sprzedaży zostanie przekazanych na kontynuację działań edukacyjnych dla młodzieży prowadzonych przez Fundację. 

Przebieg Kampanii i kolejne niespodzianki na bieżąco publikowane są na stronie www.odwazni.com oraz profilu https://www.facebook.com/OdwazniWygrywaja/

 

 

Current track

Title

Artist