Zaplanuj wydarzenie
Data: 3 grudnia 2022
Godzina: 10:00
Program

Opis zbiórki

Błażejek urodził się z wadami wszystkich kończyn. Kiedy pierwszy raz go zobaczyłam – zamarłam. Bezwarunkowa miłość mieszała się z przerażeniem. Co będzie dalej?

Kiedy Błażej był mniejszy, pytał mnie: “Mamo, czy moja rączka i nóżka kiedyś odrosną?”. Dzisiaj wie, że tak nie będzie – żeby był sprawnym chłopcem, konieczne są operacje i protezy. Przed nami jeszcze długa droga po odzyskanie choć części sprawności. Prosimy o pomoc!

Synek urodził się z mnogimi wadami wszystkich kończyn – nie ma prawej rączki, a lewa jest zniekształcona. Synek nie ma kości udowej – prawa nóżka jest zdeformowana, znacznie krótsza od lewej. 

O skali choroby dowiedzieliśmy się dopiero po porodzie. Wcześniej – w 8. miesiącu ciąży – w czasie USG lekarz zauważył, że jedna nóżka jest minimalnie krótsza. Uspokoił nas, że taką wadę da się naprawić. Nie sądziliśmy, że po narodzinach okaże się, że to tylko mała część tego, co dolega Błażejowi. Wad jest znacznie więcej, a co najgorsze, pogłębiają się razem z wiekiem.

Do tej pory Błażejek przeszedł 3 operacje, które miały przygotować go do pionizacji, jednak w Polsce możliwości leczenia się wyczerpały.  W październiku 2020 polecieliśmy do USA, gdzie dr Paley przeprowadził skomplikowaną operację rotacyjną prawej nóżki. Po długiej rehabilitacji w pod koniec czerwca wróciliśmy do kraju. Błażej wreszcie sam mógł chodzić w protezie! Radość niestety nie trwała długo…

12 listopada na wizycie kontrolnej okazało się, że lewe biodro jest podwichnięte, a kolano i stopa koślawe. Potrzebujemy kolejnej operacji, która musi odbyć się jak najszybciej. Bez niej dojdzie do całkowitego zwichnięcia biodra, a chodzenie pozostanie niespełnionym marzeniem…

Nie możemy do tego dopuścić, nie po tym wszystkim, co syn musiał przejść! Operacja może być wykonana nawet w lutym. Na przeszkodzie stoi nam jedno – pieniądze… Sami nie zdołamy zebrać potrzebnych środków. Błagam, pomóż nam!

Rodzice Błażeja

https://www.siepomaga.pl/blazej-rozanski

Current track

Title

Artist