„Wspomnienia łączą pokolenia, czyli mobilny przewodnik po Żukowie”

Ośrodek Kultury i Sportu [Żukowo]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 9 lutego 2024
Godzina: 14:00
Sprawdź dojazd : Ośrodek Kultury i Sportu
Adres: Żukowo
Program

„Wspomnienia łączą pokolenia, czyli mobilny przewodnik po Żukowie”

Naucz się tworzyć aplikacje mobilne i zostań twórcą jednej z nich!

Ogłaszamy nabór na bezpłatne warsztaty z projektowania gier mobilnych, których efektem będzie stworzenie mobilnego przewodnika po Żukowie w formie gry. Warsztaty odbędą się w drugim tygodniu ferii, czyli od 5 do 9 lutego (obowiązują zapisy na cały tydzień) i są kierowane do uczniów od 7 klasy.

To innowacyjny projekt międzypokoleniowy, którego celem jest odkrywanie lokalnego dziedzictwa Żukowa. Wykorzystując nowoczesne technologie młodzież zaprojektuje mobilny przewodnik w formie gry, wzbogacony o historie i ciekawostki, które przekażą seniorzy. 

Harmonogram warsztatów:

– 5.02, godz. 9.30-15.00 – historyczny spacer po Żukowie i spisanie wspomnień seniorów związanych z miejscami, które znajdą się w aplikacji

– 6-9.02, godz. 10.00-14.00 – warsztaty z projektowania gier mobilnych i tworzenie mobilnego przewodnika po Żukowie, w tym: poznanie narzędzia ActionTrack, opracowanie trasy i testowej gry,  praca nad scenariuszem gry, stworzenie zadań do gry, dodawania grafik, filmów i dźwięków do gry.

W celu zapisania dziecka na warsztaty należy przesłać wypełnione formularze na adres: m.mielewczyk@okis-zukowo.pl

Formularze do pobrania na: http://okis-zukowo.pl/aktualnosci/-wspomnienia-lacza-pokolenia-czyli-mobilny-przewodnik-po-zukowie-

Dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

 

Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: