Jutro w Gdańsku rozpoczyna się Święto Wolności i Praw Obywatelskich

Dziennikarz , 1 czerwca 2023

Klëka Radia Kaszëbë, 01.06.2023, 06:55

– Pamiętamy o wydarzeniach historycznych, ale myślimy przede wszystkim o przyszłości – mówi Magdalena Mistat z Europejskiego Centrum Solidarności. Mowa o rozpoczynającym się jutro trzydniowym Święcie Wolności i Praw Obywatelskich.

W Gdańsku po raz piąty upamiętnią debatami, spotkaniami i koncertem rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów. – Podsumujemy blisko cztery dekady przemian – mówiła na naszej antenie przedstawicielka ECS-u. Będzie też akcja zachęcająca do głosowania, bo kolejne wybory parlamentarne już za pasem. Na początek odbędzie się forum “Solidarni w rozwoju”, a wieczorem na Placu Ludowym koncert “Pokolenia Wolności”. Wystąpi na nimi m.in. Piotr Cugowski, Natalia Szroeder, Raz Dwa Trzy czy Varius Manx. W sobotę i niedzielę w Strefie Społecznej będzie można podyskutować z przedstawicielami 150 organizacji pozarządowych z całej Polski. W programie są też m.in. obrady Parlamentu Młodych o ich wizji przyszłości Polski oraz subiektywne oprowadzanie po wystawach Europejskiego Centrum Solidarności przez bohaterów przedstawionych wydarzeń.

Rozmowy o Święcie Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: