Kościerzyna. Szpital będzie przekształcany w zakaźny

Dziennikarz , 17 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 17.03.2020 07:55

Szpital w Kościerzynie przygotowuje się do przekształcenia w zakaźny. To jedna z trzech lecznic w naszym województwie wytypowanych do przyjmowania pacjentów z koronawirusem.

Wczoraj odbyły się tam ostatnie operacje, zawieszono działalność poradni specjalistycznych, a szpital ma być stopniowo opróżniany. Takie zmiany decyzją Ministerstwa Zdrowia mają objąć 21 szpitali w Polsce. Placówki te muszą mieć m.in. sale operacyjne i zabiegowe oraz odpowiednie zaplecze dla zakażonych koronawirusem kobiet w ciąży. W lecznicy musi być też co najmniej 10 respirowanych łóżek.

– Jesteśmy w podwyższonej gotowości, czekamy tylko na decyzję pomorskiego wojewody – informuje Agnieszka Marcińska, pełnomocnik do spraw marketingu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie:

W województwie pomorskim w szpital zakaźny przekształcono już Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku. Do tej procedury wytypowano też Szpital Specjalistyczny w Wejherowie, następny w kolejności po Kościerzynie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: