Mieszkańcy Wejherowa mogą dzwonić do Urzędu Miasta także po wsparcie

Dziennikarz , 18 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 18.03.2020 12:55

W związku z zaleceniami na czas epidemii koronawirusa, wejherowski Urząd Miejski jest zamknięty dla interesantów – przypomniała na naszej antenie zastępca prezydenta Wejherowa.

Beata Rutkiewicz wyjaśniła w audycji Dzień Dobry Kaszuby, że petenci są proszeni są o osobiste stawiennictwo tylko w najpilniejszych przypadkach, takich jak zgony. Pozostałe sprawy można załatwić przez telefon bądź mailowo. Tymi kanałami uruchomiono też wsparcie dla mieszkańców.

By ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem w Wejherowie wstrzymano pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania. Zamknięty jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Zmiany obowiązują także w spółkach podległych miastu, jak np. w Miejskim Zakładzie Komunikacji – ograniczono sprzedaż biletów papierowych i kursowanie autobusów.

W Wejherowie, tak jak w pozostałych samorządach, apelują by z domów wychodzić tylko wtedy, gdy jest pilna potrzeba – np. na zakupy lub do pracy.

Rozmowy z zastępcą prezydenta miasta Beatą Rutkiewicz posłuchacie na naszej stronie radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: