Muzeum Piśmiennictwa zachęca do słuchania audiobooków

Dziennikarz , 9 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 09.06.2021 07:55

Muzeum w Wejherowie rozwija swój internetowy serwis z podcastami. Publikowane są kolejne audiobooki oraz dyskusje o najnowszych wydawnictwach.

Nowy sposób komunikacji z odbiorcami rozpoczęto by poradzić sobie z ograniczeniami związanymi z sytuacją epidemiczną. Na początek opublikowano nagrania „Méstrów Bëlnégò Czëtaniô” z konkursu zachęcającego do sięgania po kaszubską literaturę. – Teraz można też posłuchać wybranych dzieł, m.in. Hieronima Derdowskiego – mówi dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej Tomasz Fopke. Na swoim YouTubowym profilu wejherowskie muzeum publikuje też kolejne odcinki „Ogródka literackiego”. Dyskusji o publikacjach było dotąd sześć, większość dotyczyła pozycji wydanych w języku kaszubskim. Audiobooki i dyskusje w „Ogródku literackim” udostępniane są na kanale YouTube Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Do tego tematu wrócimy jeszcze w programie „Na Widnikù Kaszëbë” po godzinie 16:00. Wejherowska placówka publikuje też różnorodne materiały na swojej stronie internetowej. Ostatnio w odpowiedzi na zapotrzebowanie szkół i zespołów tanecznych udostępniono muzyczne podkłady dwunastu najpopularniejszych tańców kaszubskich.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: