Na Lazurowym Wybrzeżu polscy żeglarze rozpoczynają kolejny test przed walką o Igrzyska Olimpijskie

Dziennikarz , 24 kwietnia 2023

fot. Robert Hajduk / PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 24.04.2023, 08:55

Żeglarze rozpoczynają drugi test przed bojem o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wśród 700 zawodników na regatach Pucharu Świata French Olympic Week jest 30 reprezentantów Polski.

Na Lazurowym Wybrzeżu sprawdzą, czego się nauczyli podczas zawodów na Majorce. Doświadczenie w ściganiu się wśród najlepszych zbiera m.in. załoga w klasie 49er z ambicjami na najwyższe laury. – Te wyścigi będą wymagające i ciekawe – ocenia Łukasz Przybytek. Na szlifowanie formy liczy załoga juniorska w klasie 49er. – To dla nas kolejny etap w sportowym rozwoju – mówi Tytus Butowski. Na French Olympic Week rywalizacja będzie się odbywać we wszystkich 10. klasach olimpijskich. Polska nie wystawia swoich zawodników jedynie w klasie iQFoil i w katamaranach Nacra 17.

Windsurferzy trenują w Patras na zgrupowaniu przed mistrzostwami Europy. Natomiast w Nacra 17 w Polsce nie ma szkoleń z uwagi na koszty.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: