Na modernizacje i likwidację barier architektonicznych – 4 i pół mln z PFRONu

Dziennikarz , 29 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 29.04.2020 09:55

Na poprawę dostępności dla osób niepełnosprawnych i jakości usług – 4 i pół mln zł podzielił Zarząd Województwa między 14 placówek.

Na poprawę dostępności dla osób niepełnosprawnych i jakości usług
– 4 i pół mln zł podzielił Zarząd Województwa między 14 placówek.
To pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będące w dyspozycji Samorządu Województwa Pomorskiego. Trafią m.in. do Gdańska i powiatów: lęborskiego, puckiego i wejherowskiego.
– Przeznaczono je na wsparcie pomorskich organizacji pozarządowych, zakładów aktywności zawodowej oraz na dofinansowanie inwestycji budowlanych w obiektach służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych – tłumaczy Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego.

Samorząd powiatu wejherowskiego otrzyma 200 tys zł na montaż windy w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wejherowie. Do powiatu puckiego trafi 270 tys zł na podobną inwestycję w Domu Pomocy Społecznej w Lubkowie. Natomiast powiat lęborski pozyskał ponad 200 tys zł na remonty wind w dwóch DPS-ach.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: