Noc Muzeów pod żaglami i w salonie motoryzacyjnym

Dziennikarz , 16 maja 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 16.05.2019 10:55

Sobotnia noc będzie wyjątkowa w muzeach i instytucjach kultury za sprawą międzynarodowej akcji. Przyłączają się niej także inne podmioty – jak Zawisza Czarny w Gdyni czy w Rumi salon Toyota Walder.

Na miłośników motoryzacji będzie czekać pokaz silników oraz elementów układów napędowych i degustacja sushi. Będzie też pokaz gimnastyki sportowej w wykonaniu podopiecznych Mistrza Olimpijskiego Leszka Blanika oraz malowanie karoserii przy pomocy flamastrów.

Akcja w salonie w Rumi odbędzie się pod hasłem „7 historii Toyoty” – w sobotę od 18:00 do 23:00. Nocne atrakcje przygotowano 18 maja także na flagowym żaglowcu ZHP „Zawisza Czarny”. Zwiedzać go będzie można po wodowaniu książki „Za sterem. Od krawcowej do kaphornowca”. To dzieło Miry Urbaniak – wyjaśnia Weronika Nadzikiewicz z Centrum Wychowania Morskiego.

Jednostka cumuje w swoim porcie macierzystym – w Gdyni. Zwiedzanie w Noc Muzeum rozpoczyna Tydzień „Zawiszy Czarnego” – w ramach którego można m.in. wybrać się na nim w rejs po Zatoce.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: