O konstruktywną dyskusję w sprawie zmiany granic apeluje burmistrz Pucka

Dziennikarz , 7 listopada 2019

Klëka Radia Kaszëbë 07.11.2019 12:55

Decyzje zapadną w Warszawie, ale chcemy najpierw poznać opinię mieszkańców i przedstawić swoje racje. Tak o konsultacjach w sprawie granic Pucka mówiła dziś na naszej antenie burmistrz Hanna Pruchniewska.

Mieszkańcy mogą wypełnić ankietę na stronie internetowej miasta, jest też cykl otwartych spotkań. Najbliższe odbędzie się w połowie listopada. Jak przypomniała w audycji Dzień Dobry Kaszuby burmistrz Pruchniewska – miejski samorząd już kiedyś podejmował próbę pozyskania dodatkowych terenów należących do gminy, na co rada nawet częściowo wyraziła zgodę.

Nie tylko mieszkańcy miasta mogą wypowiedzieć się w sprawie planów przejęcia części Połczyna, Brudzewa, Żelistrzewa i Błądzikowa. W ostatnim czasie badanie ankietowe i spotkania konsultacyjne organizuje też gmina Puck. Burmistrz Pruchniewska przypomina, że to ministerstwo zdecyduje o ewentualnych zmianach i apeluje o powstrzymanie negatywnych emocji.

Do końca marca przyszłego roku opinie samorządu i mieszkańców zostaną przekazane do pomorskiego wojewody. Decyzję w sprawie przejęcia przez miasto ponad 600 ha leżących obecnie w obrębie gminy Puck podejmie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: