O „Mniejszościach i ich językach wobec kryzysu” można podyskutować w czwartek w Wejherowie

Dziennikarz , 11 września 2023

fot. Radio Kaszëbë
Klëka Radia Kaszëbë, 11.09.2023, 14:55

Część Kaszubów godzi się na dyskryminację bojąc się hejtu czy utraty pracy. To jeden z wniosków zawartych w książce ”Mniejszości i ich języki wobec kryzysu”. W najbliższy czwartek w Wejherowie odbędzie się jej promocja.

Będzie połączona z dyskusją o problemach także Łemków, Ślązaków i Wilamowian. W publikacji zawarto bowiem wyniki badań  przeprowadzonych wśród tych społeczności w latach 2018-20. – Do udziału w czwartkowym spotkaniu i rozmowy zachęca współautor Artur Jabłoński. W publikacji Justyny Olko, Artura Jabłońskiego i Macieja Bańdura zawarto też praktyczne rekomendacje i rozwiązania mające na celu poprawę warunków funkcjonowania grup mniejszościowych w Polsce. Obecni na promocji otrzymają bezpłatny egzemplarz książki w języku kaszubskim.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek o 17.00, w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Wstęp jest wolny.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: