O systemie roweru metropolitalnego MEVO 2.0 jutro odbędzie się spotkanie informacyjne online

Dziennikarz , 11 stycznia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 11.01.2021 10:55

Spotkanie informacyjne dotyczące systemu roweru metropolitalnego odbędzie się jutro online. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Oficerowie rowerowi oraz specjaliści od zamówień publicznych podsumują dotychczasowe działania, w tym trwający od maja dialog konkurencyjny. Przedstawią też harmonogram najbliższych działań. Spotkanie to także okazja do dyskusji na temat rekomendacji dotyczących przyszłego systemu. MEVO obejmuje 14 gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot – od Władysławowa i Pucka przez Redę, Rumię po Żukowo, Stężycę i Tczew. Chęć dołączenia do projektu zgłaszają Kosakowo i Kolbudy. System zawieszono pod koniec października 2019-go roku po wypowiedzeniu umowy nierzetelnemu operatorowi. Działał przez 7 miesięcy, w tym czasie zarejestrowało się 160 tysięcy użytkowników, elektryczne rowery wypożyczono ponad 2 miliony razy. Po dialogu technicznym z potencjalnymi operatorami w maju ubiegłego roku ogłoszono dialog konkurencyjny. Biorą w nim udział trzy firmy. Ważne dla ustalenia założeń działania MEVO są opinie mieszkańców metropolii.

Spotkanie informacyjne odbędzie się jutro o 17:00 na platformie zoom. Rejestrować się można za pomocą formularza dostępnego na stronie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist