Od dziś ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego

Dziennikarz , 1 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 01.06.2021 08:55

Zwiększone pierwszeństwo pieszych, ale z zakazem używania przez nich na przejściach elektroniki rozpraszającej uwagę. To jedna ze zmian, którą wprowadziły dziś nowe przepisy w ruchu drogowym.

Kierowca dalej musi zachować szczególną ostrożność przed tzw. zebrą. Teraz jednak musi przepuścić nie tylko pieszego, który już na niej jest – ale także wchodzącego na pasy. Nowe przepisy zwiększyły pierwszeństwo pieszych – mówiła na naszej antenie Joanna Skrent z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Nowe przepisy wprowadziły też jednak obostrzenia dla pieszych – zakazu używania telefonów i podobnej elektroniki podczas przekraczania jezdni czy torowiska. Kolejną nowością jest ograniczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym nocą do 50 km/h. Ustalono też odstęp od poprzedzającego auta na trasach szybkiego ruchu na minimum połowę prędkości jazdy wyrażoną w metrach.

Rozmowy o nowych przepisach ruchu drogowego można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: