Orkiestra Dęta Ziemia Lęborska – 6 IV

Dziennikarz , 5 kwietnia 2019

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”. Lęborska orkiestra, działająca już od ponad 13 lat, zaprezentuje się na scenie w Kinie „Fregata” w sobotę 6 kwietnia 2019 roku. Początek występu o godzinie 18. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Pomysł utworzenia orkiestry dętej w Lęborku powstał w 2005 roku. Pierwsze spotkania i próby odbyły się na początku 2006 roku. W tworzeniu orkiestry pomogło Starostwo Powiatowe, Burmistrz Lęborka, Prezes Powiatowej Ochotniczej Straży Pożarnej i Szkoła Muzyczna. Pomoc dotyczyła umundurowania orkiestry, strojów mażoretek i instrumentów po byłej orkiestrze  „Młodość”. Patronat nad orkiestrą objęło Lęborskie Stowarzyszenie Św. Jakuba Apostoła, a na początku 2008 roku orkiestra rozpoczęła współpracę z Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”.  Pierwszy publiczny występ odbył się dnia 3 maja 2006 roku. Od tego czasu orkiestra uświetnia swą obecnością wszystkie państwowe święta oraz uroczystości miejskie i kościelne.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: