Owady – nasi mali sojusznicy: Podcasty

Radio Kaszëbë 22 stycznia 2021

Owady – nasi mali sojusznicy

Niestety, wiedza o owadach i zagrożeniach, które przynosi im działalność człowieka oraz możliwościach pomocy dla tych gatunków, jest w społeczeństwie bardzo nikła. Słuchacze będą mogli dowiedzieć się o sposobach ochrony naszych pomorskich owadów, zwłaszcza zapylających, oraz pogłębić informacje na ich temat. Dzięki audycjom zostanie podniesiona świadomość ekologiczna słuchaczy, którzy często nie rozumieją jak ważną rolę pełnią owady. Wpłyną one na kształtowanie postaw prośrodowiskowych i upowszechnienie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

W cyklu OWADY – NASI MALI SOJUSZNICY słuchacze poznają również wiele gatunków owadów wartościowych dla człowieka i jego gospodarki, w tym owady zapylające, drapieżne, koprofagiczne i trupożerne.

radio-kaszebe-wfosigw

Kampania informacyjno-promocyjna „Owady – nasi mali sojusznicy”.  Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Koszt kwalifikowany zadania 8 700,00 zł; kwota dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Gdańsku 6 000,00 zł

radio-kaszebe-edukacja-rodzice

Klub Rodzica

Agnieszka Łukasik

More infoCurrent track

Title

Artist