„Pomorskie! Tu wracam, tu pracuję”

Dziennikarz , 13 stycznia 2020

„Pomorskie! Tu wracam, tu pracuję” – to program wsparcia, który dla reemigrantów uruchomił Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

Celem jest zwiększenie szans na zatrudnienie przez możliwość zdobycia bądź uzupełnienia kwalifikacji zawodowych. Wsparcie skierowane jest do osób po 30, które przez co najmniej pół roku nieprzerwanie przebywały w takich krajach jak Belgia, Francja, Holandia, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Szwecja i Wielka Brytania.

Jeśli wróciły do kraju nie dalej niż pół roku temu i deklarują chęć podjęcia zatrudnienia w województwie pomorskim mogą m.in. skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, otrzymać wsparcie psychologiczne i prawne oraz wziąć udział w bezpłatnych kursach i szkoleniach zawodowych. Pomoc jest skierowana szczególnie do reemigrantów powyżej 50-tego roku życia, kobiet, osób o niskich kwalifikacjach czy z niepełnosprawnościami oraz mężczyzn w wieku 30-49 lat.

„Pomorskie! Tu wracam, tu pracuję” realizowany jest przy wsparciu z funduszy unijnych. Przed zgłoszeniem można sprawdzić czy spełnia się warunki – w internetowej ankiecie na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. W projekcie ma wziąć udział 50 osób.

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły – do wyczerpania miejsc, ale nie dłużej niż do końca czerwca przyszłego roku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: