Ponad 10,5 pół mln zł unijnej dotacji na przedszkola i żłobek

Dziennikarz , 19 stycznia 2022

Na nowe miejsca w przedszkolach, dodatkowe zajęcia w nich i utworzenie żłobka – blisko 10,5 mln zł przekazał Samorząd Województwa Pomorskiego. Podpisano już umowy na unijne dofinansowanie projektów samorządów i prywatnych podmiotów.

foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

W ich ramach utworzonych zostanie ponad 250 nowych miejsc w przedszkolach na terenie gmin Czersk i Pelplin, a także w Barkowie w gminie Człuchów, Kębłowie, Tczewie, Pszczółkach, gdańskiej dzielnicy Chełm, Pruszczu Gdańskim i Morzeszczynie. Natomiast w Wejherowie w Przedszkolu Specjalnym przy Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego dwa miejsca dostosowane zostaną do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Wsparcie przyznano też na dodatkową ofertę edukacyjną. Np. w Wejherowie prowadzona będzie hipoterapia, dogoterapia oraz terapia uwagi słuchowej. Są też pieniądze na szkolenia nauczycieli.

Blisko 2,5 mln zł otrzymał projekt fundacji Pozytywne Inicjatywy, która w partnerstwie z Gdańskiem utworzy żłobek w dzielnicy Piecki-Migowo.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: