Prezydent Ukrainy wzywa do nałożenia sankcji na rosyjski sektor nuklearny

Dziennikarz , 8 sierpnia 2022

Klëka Radia Kaszëbë 8.08.2022, 6:55

Prezydent Ukrainy wzywa do silniejszej reakcji społeczności międzynarodowej na rosyjskie działania na terenie elektrowni atomowej w Zaporożu. Określił je jako “terror nuklearny”.

Ukraiński koncern Enerhoatom informował o dwóch piątkowych ostrzałach, wyjaśniając że Rosja chce odłączyć elektrownię od systemu energetycznego i pozbawić prądu południe Ukrainy. Ponowny ostrzał w niedzielę miał uszkodzić trzy czujniki promieniowania i zranić pracownika elektrowni. Jak powiedział Wołodymyr Zełenski w niedzielnym przemówieniu w mediach społecznościowych – „Nie ma na świecie takiego narodu, który mógłby czuć się bezpieczny, gdy państwo terrorystyczne strzela do elektrowni jądrowej”. „Jeśli stanie się coś nie do naprawienia, nikt nie powstrzyma wiatru przed roznoszeniem radioaktywnego opadu” – podkreślił Zełeński.

Prezydent Ukrainy poinformował o zagrożeniu przewodniczącego Rady Europejskiej. W rozmowie telefonicznej z Charlesem Michelem wezwał do nałożenia sankcji na rosyjski przemysł jądrowy i paliwo jądrowe.Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: