2 mln zł na projekty RLGD „Pojezierze Bytowskie” – wnioski do 25 czerwca

Dziennikarz , 9 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 09.06.2021 07:55

Cztery nabory wniosków o dofinansowanie rozpoczęła Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Bytowskie”. Do podziału są w sumie 2 mln zł.

Grupa obejmuje swoim zasięgiem 9 gmin powiatu bytowskiego i dwie słupskiego. Największą pulę – ponad miliona zł – przeznaczono na działania na rzecz ochrony, poprawy i odnowy środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony rzek i jezior. Po wsparcie mogą sięgać przedsiębiorstwa, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe i jednostki sektora finansów publicznych. Blisko 270 tys zł jest dla gmin, które chcą budować, modernizować lub doposażyć obiekty rekreacyjne powiązane z rybactwem. Natomiast dwa nabory są dla jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. Ponad 700 tys zł wydzielono na rozwój oraz integrację sieci szlaków turystycznych, a 47 tys. zł na wspieranie rybackiego dziedzictwa kulturowego.

Nabór wniosków potrwa do 25 czerwca. W Rybackiej LGD „Pojezierze Bytowskie” zachęcają do korzystania z dokumentów zamieszczonych na jej stronie internetowej. Informacji można też szukać w biurze w Łupawsku w gminie Czarna Dąbrówka.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: