Rumia wesprze finansowo służby ratunkowe

Dziennikarz , 22 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 22.04.2020 12:55

Rada Miejska Rumi zdecydowała o wsparciu Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz wejherowskiego szpitala.

Przeznaczono na ten cel w sumie ponad ćwierć miliona złotych.
Z tego ponad 150 tys zł dla strażaków będzie wkładem Rumi w zakup nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości miliona złotych.
Będzie to jeden z dwóch wozów tego typu na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Rumi oraz jedyny w tej części powiatu wejherowskiego z tak dużym zapasem wody. Ma być wyposażony w zbiornik o pojemności 5 tys litrów. Zakup i odbiór samochodu planowany jest jeszcze w tym roku.

Miasto Rumia przekaże też sto tys zł na budowę parkingu przy Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Cała inwestycja ma kosztować półtora mln zł, na co złożą się samorządy z powiatu wejherowskiego. Ponadto wejherowski szpital otrzyma od Rumi 10 tysięcy złotych na zakup urządzenia służącego do dekontaminacji wnętrz ambulansów oraz powierzchni sprzętu medycznego.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: