Rusza projekt „Cała Naprzód III”

Dziennikarz , 17 sierpnia 2022

fot. MOPR w Gdańsku

Nowe umiejętności i lepsza pozycja na rynku pracy są do zdobycia w aktywizującym projekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Nosi on nazwę “Cała Naprzód III” i jest skierowany do mieszkańców Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatów gdańskiego i tczewskiego.

Chodzi o osoby po 30, pozostające długo bez pracy – na przykład z powodu niskich kwalifikacji oraz pracujące za minimalne wynagrodzenie. Szczególnie zaproszone powinny się czuć grupy społeczne, dla których rynek pracy nie ma zbyt wielu propozycji. Chodzi np. o panie 50+ oraz o osoby z niepełnosprawnością. Skorzystać można z bezpłatnych kursów i staży zawodowych, dostosowanych do zainteresowań i predyspozycji. Największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia komputerowe i graficzne oraz kursy prawa jazdy. Można też skorzystać ze szkoleń w zakresie rzemiosła oraz językowych.

Projekt “Cała Naprzód III” potrwa do czerwca przyszłego roku. Jest warty ponad 2 mln zł, z czego większość pokrywa unijne dofinansowanie. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku prowadzi go w partnerstwie z gminami Pszczółki i Suchy Dąb.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist