W Gdyni można się rejestrować do loterii zachęcającej do rozliczania podatku

Dziennikarz , 14 marca 2019

W Gdyni można się już rejestrować do loterii zachęcającej do rozliczania podatku w mieście. Co sobotę będzie też otwarty punkt konsultacyjny, gdzie będzie można otrzymać pomoc w wypełnieniu PITu.

– W ubiegłym roku liczba rozliczających się w Gdyni wzrosła o ponad 1300 osób – mówi wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

To druga odsłona akcji, która ma zachęcać nowych Gdynian do wskazywania swojego miejsca zamieszkania w deklaracjach podatkowych. Dzięki temu 37 procent podatku wraca do miejskiej kasy. W Gdyni szacują, że dwa tysiące osób rozliczających się w mieście to około 5-u mln zł przychodu do miejskiego budżetu. Zachętą oprócz loterii z nagrodami jest pomoc konsultantów. Co sobotę w wyznaczonych centrach handlowych będą pomagać w rozliczaniu PITów. Pierwszy dyżur będzie 16 marca w Klifie od 12:00 do 18:00. Zgłoszenia do udziału w loterii przyjmowane będą do 15 maja. Główną nagrodą jest samochód. Rejestrować się można na stronie pitwgdyni.pl.

Posłuchaj – Kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 14.03.2019

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: