Stałe ciśnienie wody i poprawa jej jakości to efekt modernizacji hydroforni w Rybakach

Dziennikarz , 21 sierpnia 2019

Foto: somonino.pl
Klëka Radia Kaszëbë 21.08.2019 12:55

Zachowanie stałego ciśnienia wody oraz poprawę jej jakości odczują mieszkańcy miejscowości Rybaki, Rąty, Ostrzyce i częściowo Starkowej Huty w gminie Somonino.

Zakończyła się modernizacja hydroforni w Rybakach. W tej chwili trwają ostatnie obiory inwestycji. Dotychczas funkcjonująca Stacja Uzdatniani Wody wybudowana została w latach 70. i wymagała modernizacji.

– Obiekt doczekał się przebudowy całego systemu uzdatniania wody – mówi Mirosław Myszk, prezes zarządu gminnego przedsiębiorstwa remontowo-usługowego w Sławkach.

Studnia głębinowa podwyższy wydajność całego systemu, a montaż oprogramowania umożliwi zsynchronizowaną pracę SUW z pozostałymi obiektami na terenie Gminy Somonino. Koszt inwestycji 1 mln 737 tysięcy złotych. 85% pokryła unijna dotacja z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ściśle z modernizacją hydroforni związana jest budowa kanalizacji w Rybakach, Rątach i w okolicach dworca kolejowego Wieżyca. Zadanie warte 3 mln 186 tysięcy złotych również w 85% pokryje unijna dotacja.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist