Celbowo bez szkoły podstawowej

Dziennikarz , 1 kwietnia 2019

Szkoła w Celbowie w gminie Puck zostanie zlikwidowana. Nie ma natomiast zgody Pomorskiego Kuratora Oświaty na likwidację placówki w Werblini oraz reorganizacje w Połczynie i Rekowie Górnym.

– Naszym celem była poprawa jakości nauczania i lepsze wykorzystanie rozbudowanej bazy oświatowej – mówi wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Decyzja ta jest po myśli wielu rodziców, którzy sprzeciwiali się planom samorządu. Gminne plany reorganizacji sieci szkół po decyzji pomorskiego kuratora oświaty ograniczą się tylko do jednego punku. Będzie nim likwidacja szkoły w Celbowie.

Likwidacją szkoły w Celbowie rada gminy Puck ma się zająć pod koniec kwietnia. Podstawówka ma przestać istnieć z końcem sierpnia tego roku.

O możliwość prowadzenia szkoły stara się założyciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Naja Szkòła w Wejherowie. Kadra nauczycielska i rodzice popierają ten pomysł. Ze strony gminy jest potrzebna zgoda na użyczenie budynku wraz z wyposażeniem prywatnemu podmiotowi.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: