„Poszukujemy liderów, którzy zorganizują pracę wolontariuszy w swoich rejonach” – mówi koordynator Szlachetnej Paczki na Pomorzu

Dziennikarz , 5 lipca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 05.07.2021, 08:55

Szlachetna Paczka już szykuje się do niesienia pomoc przed świętami, potrzebni też wolontariusze do pracy z młodzieżą w ramach Akademii Przyszłości.

Obie te akcje zainicjowało Stowarzyszenie Wiosna, a celem jest polepszanie jakości życia. Szlachetna Paczka pomaga wyjść „z dołka” łącząc darczyńców z rodzinami potrzebującymi wsparcia. – Teraz poszukujemy liderów, którzy zorganizują pracę wolontariuszy w swoich rejonach – mówiła na naszej antenie Justyna Szewczuk – koordynator Szlachetnej Paczki w województwie pomorskim.

Pokłosiem Szlachetnej Paczki jest Akademia Przyszłości. – Wolontariusze odwiedzający rodziny w potrzebie przekonali się, że dzieci często czują się gorsze, bo są biedne – opisywał na naszej antenie Artur Siedziński – specjalista ds. promocji projektu Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. W ramach Szlachetnej Paczki w naszym województwie planuje się w tym roku 60 lokalizacji. Do Akademii Przyszłości potrzeba 16 liderów oraz 105. wolontariuszy do pracy z dziećmi.

Rozmowy o obu akcjach posłuchać można na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: