Termin i forma wyborów prezydenckich 10 maja niepewne – w Pucku powołano tylko 1 skład komisji na 7 obwodów

Dziennikarz , 23 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 23.04.2020 10:55

W Pucku małe zainteresowanie zasiadaniem w komisjach wyborczych. Zebrano minimalny skład tylko do jednego z siedmiu obwodów.

Wciąż nie wiadomo jaką formę będą miały wybory prezydenckie 10 maja i czy w ogóle się odbędą. Senat prawdopodobnie wykorzysta 30 dniowy okres na procedowanie przepisów w sprawie głosowania korespondencyjnego.

Tymczasem w praktyce obowiązuje postanowienie marszałek sejmu Elżbiety Witek z 5 lutego, zobowiązujące Państwową Komisję Wyborczą do skompletowania komisji w poszczególnych obwodach. Jak mówił nasz gość – burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska, na tą chwilę udało się obsadzić w mieście jeden z siedmiu obwodów.

Jak mówi burmistrz Pucka, oprócz braku chętnych do obsadzenia komisji jest też problem z funkcjonowaniem dwóch obwodów zamkniętych. Dotyczą one puckiego szpitala i Domu Pomocy Społecznej, do których oficjalnie nie ma wstępu dla postronnych.

Hanna Pruchniewska dodaje, że jej zdaniem przeprowadzenie wyborów 10 maja w tradycyjnej formie będzie niemożliwe. Całej rozmowy z burmistrz Pucka posłuchacie na naszej stronie pod adresem radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: