Trójwymiarowe animacje na Urzędzie Miasta w Kościerzynie

Dziennikarz , 18 lipca 2019

Na Urzędzie Miasta w Kościerzynie w sobotni wieczór będą wyświetlane trójwymiarowe animacje. To część akcji „Rzeczywistość zaskakuje” promującej profilaktykę raka jelita grubego.

Bezpłatny pokaz dla mieszkańców Kościerzyny i okolic jest częścią trzyletniej kampanii społecznej realizowanej przez spółkę Copernicus PL. Ma zwrócić uwagę na to, że profilaktyczne badania mogą ustrzec przed nowotworem, a powiat kościerskim jest jednym z obszarów o najniższej wykonalności badań kolonoskopowych.

Tymczasem rak jelita grubego i odbytu jest trzecim najczęściej występującym na świecie nowotworem, w Polsce odnotowywanych jest rocznie ok. 19 tys. nowych przypadków. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać osoby w wieku od 50 do 65 lat. Dolny limit jest niższy dla osób, których krewni chorowali na raka jelita grubego bądź pochodzą z rodzin z zespołami genetycznymi. Zapisać się można pod internetowym adresem: www.kolonoskopia-pomorze.pl.

Zachęcać do profilaktyki będą w tę sobotę w Kościerzynie. Do tzw. videomappingu wykorzystany zostanie budynek Urzędu Miasta. Widowisko łączące ze sobą światło i dźwięk rozpocznie się o 22:30. Wstęp jest bezpłatny.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: