W Rumi rozpoczęto prace nad uchwałą krajobrazową

Dziennikarz , 12 sierpnia 2021

Foto: rumia.eu

Na ulicach Rumi panuje reklamowy chaos – tak podsumowują w mieście przeprowadzoną inwentaryzację banerów, szyldów oraz innych nośników reklam.

To wstęp do projektowania zapisów uchwały krajobrazowej.
Rumia zamierza skorzystać z możliwości uchwalenia prawa miejscowego, które ureguluje zasady sytuowania powierzchni reklamowych na jej terenie. Jak podano w komunikacie chodzi nie tyle o „usuwanie reklam, co lokowanie ich w harmonii z ładem przestrzennym, podkreślając walory krajobrazowe miasta.” W urzędzie powołano zespół koordynujący przygotowania. Inwentaryzacja pozwoliła ocenić skalę problemu. Wykonano zdjęcia i laserowy skan ponad 32 km ulic, zebrano informacje o ponad 4 tys 400 reklamach. Wykonano analizę wybranych odcinków dróg. Wstępne wnioski są takie, że uporządkować trzeba m.in reprezentacyjne ulice Rumi. Jest też pole do pobierania opłat i nakładania kar za zajęcie pasa drogowego.

Urzędnicy przygotują teraz wstępne zapisy uchwały krajobrazowej. W najbliższych miesiącach przedstawiciele Urzędu Miasta Rumi chcą skonsultować treść dokumentu z mieszkańcami, reklamodawcami i przedsiębiorcami.

Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist