W Gdyni zmienią się zasady przyznawania dotacji na wymianę kotłów na paliwo stałe

Dziennikarz , 18 września 2023

fot. UM Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë, 18.09.2023, 07:55

Dotacje są większe, ale trzeba o nie wystąpić przed rozpoczęciem inwestycji. W Gdyni zmieniono zasady dofinansowania wymiany pieców i kotłów na paliwo stałe.

I tak na przykład na pompę ciepła będzie można uzyskać 6 zamiast 2,5 tysięcy złotych, a na pompę z instalacją fotowoltaiczną 8 zamiast 6 tysięcy. – Chcemy jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców do wymiany źródeł ciepła – mówi wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk. Przypomina, że w mieście o coraz czystsze powietrze walczą od 20 lat. W myśl nowych zasad mieszkańcy będą musieli zgłosić do Urzędu Miasta już sam zamiar przebudowy instalacji, a nie jak do tej pory – złożyć wniosek po jej wykonaniu.

Co z tymi, którzy właśnie kończą taką inwestycję? Nowe zasady zaczną obowiązywać po ich opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego. W Gdyni podpowiadają, że dotację z Urzędu Miasta można łączyć z dofinansowaniem np. z programu „Czyste powietrze”.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: