Dni Filmu Kaszubskiego | 1-5 V

Dziennikarz , 30 kwietnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 30.04.2019 09:55

Filmy o Kaszubach i z akcją rozgrywającą się na Kaszubach będzie można bezpłatnie obejrzeć w Jastarni. Zaplanowano trzy seanse, w tym jeden podwójny.

– Warto zaplanować sobie wizytę w ostatnim, działającym na Półwyspie Helskim kinie – mówi dyrektor jastarnickiego MOKSiR Marta Balicka.

Jutro o 19:00 będzie można zobaczyć wielokrotnie nagradzanego „Kamerdynera” w reżyserii Filipa Bajona. 03 maja to emisja dokumentu ”Ps Rawycz”, którego głównym bohaterem jest ks. Wrycza. Pokaz będzie poprzedzony spotkaniem z twórcami o 18:30. Podwójny seans zaplanowano na 5 maja. O 15:30 będzie można obejrzeć dokument ”Między dwoma latarniami” oraz film fabularny ”Kaszebe”.

Festiwal filmowy jest częścią majówki w Jastarni zaplanowanej od 01 do 05 maja. W programie jest m.in. tradycyjna już, żywa lekcja historii „Jastarnia przòdë lat”. Codzienne życie kaszubskich rybaków i ich rodzin sprzed stu lat zaprezentowane zostanie 2 maja o 11:00.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: